A gőz kora (deluxe kiadás)
A gőz kora (deluxe kiadás)
Videó beküldése

A gőz kora (deluxe kiadás) társasjáték

társasjáték, 2023
Értékelem!

A gőz kora (deluxe kiadás) egy összetett társasjáték, 1 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a fogd és vidd, az aukció/licit, a hatszög-rács és a kockadobás mechanizmusokra. Gőzölgő vasparipák robognak...

A gőz kora (deluxe kiadás) egy összetett társasjáték, 1 - 6 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 2 óra is lehet. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 13 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a fogd és vidd, az aukció/licit, a hatszög-rács és a kockadobás mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

Gőzölgő vasparipák robognak a földön keresztül!
A gőz kora feleleveníti azt a korszakot, amikor az első olyan vasúti vágányokat fektették le, amelyek átalakították a világ gazdaságát.

A játék minden egyes fázisában a játékosok állandóan életbevágó döntéseket hoznak és folyamatos interakcióban lesznek a többi játékossal. A játékban a következő kihívások várnak rád:

  • Finanszírozd a legkiterjedtebb vágányhálózatot és a legerősebb mozdonyokat.
  • Döntsd el, mely útvonalak fogják biztosítani a legjobb megtérülést a költségeikhez képest.
  • Győzd le az ellenfeleid és szerezd meg a legjövedelmezőbb szállítmányokat.
  • Keress elég pénzt ahhoz, hogy kifizesd az agresszív hitelezőket.

Ez az új Deluxe kiadás tovább javítja minden idők egyik legjobbra értékelt vonatos játékát.

  • Ian O'Toole teljesen újragondolt és újraalkotott grafikájával.
  • Hat térképet tartalmaz 3 kétoldalas játéktáblán, 1-6 játékos számára optimalizálva.
  • Kilencven mini (22 mm-es) pókerzseton helyettesíti a papírpénzt.
  • Klasszikus, fából készült vágánytulajdonjog-korongok 6 új játékosszínben.
  • Egy tágas, jól megtervezett, átlátszó, műanyag borítású inzert az összes alkatrész egyszerű tárolására.

Az alapvető játékmenet változatlan - nagyszerű, amilyen mindig is volt!

HAT TÉRKÉPET TARTALMAZ!

Tartozékok:
3 kétoldalú játéktábla, 136 vágánylapka, 3 tábla, 8 Új Város-lapka, 180 vágánytulajdonjog-korong, Pénz, 1 fordulójelző, 110 árukocka, 8 településkorong, 1 szövetzsák, 6 dobókocka

Angol nyelvű játékszabály
Letöltés

Forrás: Szellemlovas
1 - 6 játékos
4-en a legjobb (4 - 5)
2 óra
13+ évestől
Gyengén nyelvfüggő
Összetett
Bemutató
Szabálykönyv
Ismertető
Kommentek (21)
Link másolása
Megosztás
14 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 35 370 Ft-tól
  • 14 ajánlat

Kategória: Szállítás, Közgazdaság, Vonatok, Napóleon utáni
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Fogd és vidd, Aukció/Licit, Hatszög-rács, Kockadobás, Útépítés, Játékos kiiktatás, Solitaire, Szcenárió / Küldetés / Kampány, Turn Order: Auction, VIC-04 Victory Points as a Resource, Connections, Catch the Leader, Loans, Selection Order Bid

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

    Árkalkulátor

    Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

    Hirdetés

    Szabálykönyvek (1)

    A gőz kora (deluxe kiadás) társasjáték videók (6)

    Kapcsolódó cikkek

    Kommentek (21)

    Vélemények - Age of SteamFórum > Játékok: Társasjátékok

    robsteady
    • 2024. júl 20. 17:47
    • Válasz
    • +2 / +2

    Nem tudom mit látsz bele, de se agresszív, se kötözködő nem volt a hozzászólásom 🤔 tényleg nem értettem, mi a bajod a játékkal, ezért is kérdeztem rá 🤷🏼‍♂️

    Én nem lenézlek, hogy rosszul játszod a játékot, hanem próbálom árnyalni például ezt a szerencsefaktor dolgot. Segítek revidiálni a nézeteid. Világos számítások mutatják a valószínűséget az általam megosztott BGG oldalon, amivel számolhatsz. A világelső Brass Birmingham -ben is van akkor szerencsefaktor (ráadásul most nem is menjünk bele az egyéni és kollektív faktor elemzésébe) mert neked pont egy gyárkártya, vagy egy helyszínkártya kell, de nem jön. Én amúgy mazohista vagyok, mert jobban szeretem az eredeti Brass külsőt az újnál. Pont azért, amiért az AoS -nél is. Átláthatóbb, rögtön látom, hol van csatorna, és hol csak vágány, világosabb, szellősebb. Nekem ez szempont. (Most, hogy rákerestem neked egy példára, látom, hogy még Vital Lacerda is a régi rondával játszik. Ami kijelentést azért érdemes ízlelgetni, ha érted mire gondolok)

    Amúgy a gyerekek meg imádják a C64 szintű Minecraftot 😅

    Szerkesztve: 2024. júl 20. 23:48

    Válasz Robby (2024. júl 20. 15:48) üzenetére

    Robby
    • 2024. júl 20. 15:48
    • Válasz
    • +2 / +6

    Nagyon nem akartam válaszolni erre, mert a hozzászólásod már kezdi megütni az agresszív és kötözködő hangvételt, de még egy utolsót reagálok bár tudom, hogy nem kellene. Gondoom, hogy még most is vannak olyan mazohista emberek akik leragadtak a modemes netnél és még mindig c64-en tolják a játékot, de azért itt egy közel 40k huf játékról van szó, ahol azért elvárás a számomra, hogy valamiféle szemet gyönyörködtető grafika is legyen az asztalon, ha előkerül a játék. Nem kell túl tolni és nem kell a 3D-s cucc és ha már ennyi egy játék akkor ne nekem kelljen vonatokat plusz beszereznem hozzá... Itt van pl. egy másik játék amit csak ezért csatolok be, hogy legyen fogalmad, hogy mire is gondolok : tessék. Azért mert egy játék "nem családi" attól még lehetne valami normális kinézete. Másik dolog, ha már egy játék "nem családi" akkor lehetne kicsit csökkenteni benne a szerencse faktort. Számomra nem ördögtől való a szerencse faktor, mert pl. egy zombis játékban igenis kell a szerencse, hogy izgalmas legyen és jobban bele tudd magadat élni. A valóságban sem biztos, hogy minden ütés lövés találna, ha zombikkal kellene harcolni. Lényeg, hogy én lezárom ennyivel, ez az én véleményem amit szeretném, hogy tiszteletben tartanál, mert én is tiszteletben tartom más véleményét.

    Válasz robsteady (2024. júl 20. 12:37) üzenetére

    robsteady
    • 2024. júl 20. 12:37
    • Válasz
    • +3 / +4

    Látom beakadt neked ez a szerencsefaktor. Tessék, nézz utána itt akkor. Ez egy dolog, amivel számolnod kell.

    Nem értem, milyen komponens-fejlesztés kell? Tudsz venni fa vonatokat hozzá. Ott a hozzászólásomban, nézd meg őket. Egy vasúthálózaton mi kell még? 3D vágány, város? 🤔 Színes térkép? Nézd meg a Chicago Express térképét, Michael Menzel rajzolta, és szép. Azonban nem funkcionális, mert zajos már. De alkalmas arra, hogy a családot leültess mondjuk, ha szépre vágynak. Az AoS amúgy se családi játék.

    Válasz Robby (2024. júl 20. 12:02) üzenetére

    Lacifer7

    Nekem a Detroiti bank csőd ami leginkább jó két fő részére söt az még egyedül is. Mert ott bejön egy új modul a játékba. Még pedig az ,hogy adosságal kezded 5 részvény amiért nem kapsz semmit. Így van ,hogy azért kell hitelt felvenni mert nem akarsz csődbe menni. Egyébként több részvényt bocsáthatsz ki mivel átkerül a térképre a részvény kibocsátása.

    Válasz robsteady (2024. júl 20. 11:54) üzenetére

    Robby
    • 2024. júl 20. 12:02
    • Válasz
    • +1 / +6

    Szóval mint írtam nem a játékkal van bajom, hanem a kinézettek és a megvalósítással. Itt ez a szuper játék jó témával hatalmas rajongótáborral, megérne egy ráncfelvarrást, hogy megfeleljen a kor ízlésének. Egy kis grafikai fejlesztés, egy kis komponens fejlesztés, a kiegészítők bepakolása és optimalizálása, szerencsefaktor csökkentése és máris kész lenne egy csúcs játék. Remélem egyszer valaki megvalósítja ezt. Nálunk már nehéz odacsalogatni a családot a játékos asztalhoz, ha egy játék nem néz ki jól.

    robsteady

    Ahogy írtam, tényleg fontos, hogy a megfelelő játékoszámhoz válassz térképet. Igazad van abban, hogy két fővel kevésbé jó, én is 6 fővel szeretem legjobban. Azonban vannak jó térképek, melyek jók két főre is: Skócia, Ausztria, Belgium. Ezek ingyen is elérhetők, csak ki kell nyomtatni őket. Mi is A3-as papírra nyomtatjuk ki.

    Válasz Lacifer7 (2024. júl 20. 09:02) üzenetére

    Lacifer7

    Figyelj Robby.😀 Én egyszerűen imádom ezt a játékot. Mind kinézetre és mechanikára. A kiegészítők is zseniálisak hisz nem csak földrajzi nehézségek jönnek az új pályákal de új modulok is. Amihez új stratégia kell. Ha már hibát kell ennek a több mint húsz éves játéknak felroni az egyedül a játékos szám! Mert igen három fő alatt nem ad valódi élményt. Elvész az amiért megalkodták íztelené válik.

    Válasz robsteady (2024. júl 20. 00:40) üzenetére

    robsteady

    Figyelj Robby, annyi tucatjáték van, ami megfelel az itt felsorolt elvárásaidnak, szóval hadd legyen ez más. Mi nagyon jól elvagyunk vele. Amiket te hibának mondasz, azzal mi számolunk, sőt, fegyverként használjuk. Engedd meg a többesszámot is, mert nem vagyok egyedül az AoS rajongásommal. Tudtad például, hogy ez a játék, amihez a legtöbb kiegészítőt adták ki? Mondjuk persze, lehet azért, épp mindegyik javít rajta, mert annyi hibája van; de igazából meg inkább azért, mert rengeteg rajongója van világszerte.

    Elsőre nekem se tetszett. "Pfff... Ennyi a nagy Age of Steam...?" - gondoltam. Aztán rájöttem, rosszul játszottam. Nem a szabályok, hanem a felfogásom szerint. Én is beleestem például abba a kezdőhibába, hogy szidtam a kockát. Azt tettem felelőssé, mert taktikai módon játszottam egy stratégiai játékot. Aztán átgondoltam a dolgot, visszaültem az új gondolataimmal, és betalált. Nagyon is. Nem akarom egyesével megcáfolni a mechanikát érintő fanyalgásod, de hidd el, ezek csak elsőre tűnnek hibának. A grafika azért olyan, mert ez egy gémer játék, mellékes a kinézet, az élmény a fontos. De hogy igazat is adjak neked, én is utálom felpakolni, sőt, az is zavar hogy nem elvágólag állnak a produkciós kockák a helyükön, lehetett volna ennyi pénzért ez a rész kétrétegű, de hát ez van...

    Szerkesztve: 2024. júl 20. 01:51

    Válasz Robby (2023. dec 07. 03:08) üzenetére

    robsteady

    Örülök, hogy tetszik, és köszi a tájékoztatást. Én kiegészítem ezzel a listával még, ha valakit érdekel.

    Válasz Lacifer7 (2024. feb 03. 09:36) üzenetére

    Lacifer7

    Sziasztok. Amennyiben magával ragad mást is ez a játék az abszolút időtlen világával akkor egy kis tájékoztatás. A pályák optimális játékosszáma.

    Rust belt 3-6

    Southern u.s. 3-6

    Western u.s. 3-6

    Germany 3-6

    Barbados 1

    St Lucia 2

    Robby

    Nekem ez a dobokockás Áruk gyarapodása rész nagyon nem tetszik. Nem szeretem azt sem mikor egy csomó kis mütyürt fel kell rakni a játéktérre és egy rázkódásnál elmozdulhatnak. Akkor ott van a részvény, ezen is lehetne még dolgozni. Ha már részvények, akkor miért van kiesés? Szintén nem a legjobb, ha valaki kiesik egy játékból vagy egy elhibázott döntés miatt már csak esélytelenül bukdácsol a játék további részében. Lehetne hitel, vagy egyéb megoldások trükkök. Aztán nézzük a pályákat. Ha már van hegy meg víz meg folyó ahova lehet építeni a víz kivételével, akkor lehetne híd is, nem tudom miért maradt ki ez a ziccer (főleg, hogy van egymáson átívelő sín is). Nekem az is fura, hogy megépítesz egy szakaszt amin van egy falu, az addig a két város között egy távolság, de ha a faluból város lesz, akkor az már két távolság (vagy ezt rosszul értettem?). Azt sem a kevencem amikor a jelölők nem férnek el egymás mellett, megpróbálhatjuk egymásra tenni, de akkor folyton rakosgatni kell, elcsúszik, elgurul... Nekem a téma sem jön át. Lehetne ez jó játék, csak vagy nem ezen az áron, vagy ha már ennyibe kerül, akkor kis ráncfelvarrás, grafikai fejlesztés sokat dobna rajta. Van hasonló játék ahol kicsit jobban megcsinálták ezeket a dolgokat.

    Szerkesztve: 2023. dec 07. 12:29

    Válasz Gawain (2023. dec 07. 01:21) üzenetére

    Gawain

    Melyik mechanizmusát tekinted elavultnak és miért?

    Válasz Robby (2023. dec 06. 19:52) üzenetére

    Robby

    Ennél a játéknál egy kicsit olyan érzésem van, mintha előszednék egy C64-et és azon kezdenék játszani (persze ettől még szeretem a retro dolgokat, de nem azokat amiket retro néven újracsomagolnak). Nálam azért már kritérium, hogy egy játék nézzen ki valahogy, ha már megkérik az árát. Lehet, hogy jó játék, de egy kis szépítés ráfért volna, persze nem azt mondom, hogy minél giccsesebb legyen, de azért nézzen ki valahogy. Persze rá lehet húzni, hogy "minimal design", de attól még drága és ahhoz képest gyengécske a grafika és a komponensek. Az elavult mechanizmuson és a szerencsefaktoron is faraghattak volna valamicskét pozitív irányba. Remélem, hogy egyszer a cím az alkatrészek, mechanika és design minőségére már nem fog utalni és akkor egy igazán jó játékot vehetünk a kezünkbe.

    veerzoltan80

    kihasználha a szellemlovas akciót igazán jutányos áron (30 alatt) sikerült beszerezni a játékot magyar verzióban bontatlanul. Maga a társas már teljesen nyelvfüggetlen felépítésű. a doboz igazán szimpi, jó minőségű alkatrészek, jó tárolók, olyan stonemayer feeling, pedig nem ők jegyzik.

    a játékszabály rövid, lényegre törő, érthető, és jól be is mutatja ki kivel van, ez szintén pozitívum. elsőre a solo barbados térképet próbáltam ki magamban. ez nyilván csökkenti a játék komplexitását, de mielőtt leverem vele a család ingerküszöbét úgy éreztem bepróbálom. teljesen pozitívan jött le nekem ez a szóló játék. nem volt túl könnyű de nehéz sem, főleg az elején több matekozást igényel, hogy mire futja és nem futja a költségkeretből.

    régi tycoonosként nekem a részvénykiadás nem volt zavaró, tök mindegy hogy banki hitelnek vagy ennek nevezzük. ami a szerencse faktort illeti az áruk lekerülése a térképre mindenképpen szerencse kérdése, hiszen már az is szerencse - zsákból húzás - hogy hova kerül az adott kocka, aztán dobással dől el hogy melyik körben hová kerülnek fel új cuccok. itt lehet mázlink - pont olyan városba kerül az áru ahol már ott vagyunk és össze is van kötve megfelelő színű célponttal, beruházás nélkül kasszacsörgetés. meg lehet pechünk is hogy olyan helyre kerül ahol vagy nincs sinünk vagy nem jó a hálózatunk a szállításra. összességében ennyi szerencse faktor nekem megfér a játékban, nem volt túlságosan zavaró.

    a hétvégén három vagy 4 fővel is ki lesz próbálva, majd leírom a tapasztalatokat.

    kvarclovag

    Te meg a gyors reagálásé 🤣

    Válasz robsteady (2023. jan 29. 12:48) üzenetére


    Új hozzászólás

    0 / 2000

    Elküldés

    Az A gőz kora (deluxe kiadás) társasjáték és kiegészítői (170)

    Részletes adatok

    Részletek

    • Játékidő:  2 óra
    • Játékosok:  1 - 6
    • Ajánlott életkor:  13+
    • Nyelvfüggőség:  Gyengén nyelvfüggő
    • Komplexitás:  Összetett
    • Tervező:  Martin Wallace, John Bohrer
    • Illusztrátor:  Sean Brown, Peter Dennis, Paul Niemeyer, Ian O'Toole
    • Kiadók:  Warfrog Games, Pegasus Spiele, Winsome Games, Eagle-Gryphon Games, Portal Games, Arclight, Quined White Goblin Games, Delta Vision Publishing, Korea Boardgames co., Ltd., Wargames Club Publishing, CZ Cloud Soft Co. Ltd, Enjoy Game, Skellig Games, Rawstone
    • Elérhető nyelvek:  kínai, holland, angol, francia, német, magyar, japán, Korean, lengyel

    Alternatív nevei


    Kiadások

    • Warfrog English/German edition
      • Kiadás éve: 2002
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 22.6 cm x 31.8 cm x 7 cm
    • Winsome Games English edition
      • Kiadás éve: 2002
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 43.2 cm x 55.9 cm
    • Warfrog English/French/German edition
      • Kiadás éve: 2004
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 22.6 cm x 31.8 cm x 7 cm
    • Eagle Games English edition
      • Kiadás éve: 2008
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 22.2 cm x 31.8 cm x 6.6 cm
      • Súly: 2 kg

    Hasonló játékok

    Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) A gőz kora (deluxe kiadás) társasjátékhoz