Belépés
Az Agricola egy összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 30 - 150 perc is lehet. A játékot az Év Játékának választották 2008-ban (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 5 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a...
Az Agricola egy összetett társasjáték, 1 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 30 - 150 perc is lehet. A játékot az Év Játékának választották 2008-ban (BGG), illetve ebben az évben több, összesen 5 másik elismerést és jelölést is kapott. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 12 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a terület foglalás, a munkás-elhelyezés, a solitaire, a turn order: claim action és az eco-06 automatic resource growth mechanizmusokra.
Hát bizony nem lehetett egyszerű. Uwe Rosenberg méltán híres játékában kipróbálhatod, Te hogyan boldogultál volna a 17.században, mint földműves és a magyar kiadásnak köszönhetően még angol tudásra sincs szükséged hozzá! A XVII. század Európájában kell családod útját egyengetve gazdálkodni, növényeket termeszteni és állatokat tartani, míg mindeközben biztosítani a szükséges élelmet is számukra.
A játék folyamán mindenki egy-egy családot irányít, kezdetben két családtaggal. Későbbiekben természetesen, ahogy a gazdaság és a szobák száma is növekszik, a családgyarapításra is lehetőség lesz. Azonban vigyázz, mert az új jövevényeket el is kell látni, tehát megfelelő élelmet és fekhelyet kell biztosítanunk a számukra.
A játék 14 körből és egy kör több fázisból áll, melyek az alábbiak:
1. Körkártya felcsapása - ezzel eggyel bővül a választható akciók száma
2. Nyersanyagok feltöltése - ilyenkor a megfelelő helyekre felhelyezzük a megadott nyersanyagokat, állatokat.
3. Munka fázis - A játékosok egymás után, egyenként elküldik dolgozni családtagjaikat.
4. Hazatérés - A nap végén (mikor mindenki elküldte minden emberét) a családtagok hazatérnek.
A körönként teljesítendő illetve választható feladatok egy központi játéktáblán láthatóak, melyek száma a körkáryták felhúzásával nő. Ezek lehetnek pl. házbővítés, családgyarapítás, földművelés, állattenyésztés vagy nyersanyaggyűjtés. Egy akciót csak egy játékos választhat, tehát gondosan meg kell választani, hogy ki mit szeretne csinálni és az sem mindegy, hogy a körben mikor következel.
Bizonyos körök végén (4,7,9,11,13 és 14) eljön a begyűjtés ideje, amikor is mindenki megkapja a munkája gyümölcsét nyersanyagok formájában. Ilyenkor kell a családot is etetni a kitermesztett árukból és ilyenkor szaporodhatnak a tenyésztett állatok is. Amelyik családtagról nem tudunk gondoskodni, azt kéregetni kell küldeni (kapunk egy "kéregetés" kártyát, amely a játék végén mínusz pontokat ér). A játék a 14. kör végén, miután begyűjtöttünk és etettünk mindent és mindenkit, véget ér és ekkor pontszámítás veszi kezdetét. És aki a legtöbb győzelmi pontot érte el, azaz a legjobb farmot hozta létre, nyeri a játékot.
A játékban fontos szerepet kap a tervezés és a gondolkodás. Igyekezni kell minden téren megfelelően bővíteni a gazdaságot és közben a családot is, hogy a későbbiekben több akciót is végrehajthassunk.
A játékot elég változatos létszámmal lehet játszani, akár egyedül, de akár öten is. Minden egyes játékos után körülbelül fél órát számoljunk a játékidőnek.
Az alap farmgazdálkodáson túl, további lehetőségek is rejtőznek a játékban. Rengeteg mennyiségű kártya is helyet kapott a dobozban, melyek segítségével megkönnyíthetjük családtagjaink dolgát.
Mesterségek tanulásával okosíthatjuk családunkat, így bónuszpontokat, vagy plusz nyersanyagokat illetve egyéb könnyítéseket kapunk. Első mesterségnek igen hasznos lehet pl. a Házitanító, ha valaki más munkájából szeret jól járni akkor a Talpnyaló is jó választás lehet. Aki nagy házat tervez, neki a Kőhordó mesterséget érdemes elsajátítani.
A mesterségeken túl nem árt ha bizonyos szerszámokkal, eszközökkel vagy felszereltséggel is rendelkezünk, melyek megkönnyítik a család mindennapjait. Ezeket kis-és nagy fejlesztések formájában tudjuk megszerezni pl. tűzhely, balta, kosár, galambdúc.
- Játéktáblák (5 birtoktábla, 3 játéktábla, 1 fejlesztéstábla)
- 360 kártya (169 mesterség, 139 kisfejlesztés, 10 nagyfejlesztés, 14 körkártya, 16 akciókártya, 5 kolduskártya, 5 segédlet, 2 paklijelző)
- Fa játékelemek:
- Játékosonként 5 családtag korong, 4 istálló, 15 kerítés
- Különböző színű nyeranyagjelző fakorongok (33 fa, 27 agyag, 15 nád, 18 kő, 27 gabona, 18 zöldség)
- Fa állatfigurák (21 birka, 18 vaddisznó, 15 szarvasmarha)
- 1 kezdőjátékos jelölő henger
- Lapkák (33 szántó/kőszoba, 24 fa/agyagszoba)
- 36 étel jelző korong
- 9 többszöröző lapka
- 3 igény/vendégjelző
- 1 pontozó füzet
- Magyar nyelvű játékszabály
- Bár van hozzá magyar szabály, elsőre eléggé nehezen látható át és sok helyen igen apróbetűs is.
- Rengeteg kártya és különböző paklik a komplexitás és az újrajászthatóság növeléséhez
- Játékosok számától függően újabb és újabb lapok kerülnek a játékba
- Van családi játékváltozat, mely a játékkal ismerkedőknek könnyíti meg a dolgát, illetve gyermekekkel is játszhatóvá teszi a játékot.
- Sok kiegészítő (bár egyenlőre csak angol nyelven) illetve bővítés (fafigura) kapható hozzá
Bár a borító és a téma nem feltétlen vonzó mindenki számára, mégis családoknak, baráti társaságoknak is szívesen ajánljuk a játékot, ugyanis a játékosok számától és tapasztalatától függően, a rengeteg fejlesztési és mesterség kártyának köszönhetően egyszerűsíthető illetve bonyolítható a játék. Így akár a komoly stratégiákat kedvelők is kihívásokat találhatnak benne.
- Magyar játékszabály megtekintéséhez kattints ide!
- Egy részletes játékismertető videó Scott Nicholson-tól
Kategória: Gyűjtögetés, Közgazdaság, Állat
Mechanizmus: Terület foglalás, Munkás-elhelyezés, Solitaire, Turn Order: Claim Action, ECO-06 Automatic Resource Growth, Increase Value of Unchosen Resources, Draftolás
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, főleg belváros, Kispest! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Magyar, 2007-es, több lapos, 5 fős. Van hozzá 3 plusz csomag: sárga/türkíz játékoscsomag, fa állatok és 4 nyersanyag fából. Szabály nem eredeti, nyomtatott. A doboz egyik széle kb. 7cm szakadt, ez celluxxal szépen meg van ragasztva. Küldök képet ha szükséges.
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest, 4/6os villamos vonala, M3as metró vonala, igény szerint máshol is! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Rengeteg extra, részben már nem megszerezhető kártyával (Jelenleg ezek külön kiegészítőkbe vannak szedve), 2007es kiadás
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Bp., 3. kerület! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Sziasztok, eladó egy 2008-as kiadású, angol nyelvű Agricola (ez a régebbi, teljes kiadás, nem a később megjelent hobbi változat). Állapota: néhányszor játszott, de jó állapotú, a doboza enyhén polckopott. Ára: 16 000 Ft Átvétel: személyesen Bp., 3. kerület, vagy foxpost (vevő terhére) Köszönöm szépen!!!
1 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A Table Talk podcast 7. adása a társasjáték archetípusokat járja körbe. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoli.
A modern társasjátékos mérföldkövek. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán.
Pilot rész. Beszélgetnek: Gál József és Győri Zoltán
A talágatás részemről azért merült fel, mert eddig nem gondoltam, hogy a mérték ennyire meghatározó lehet a szeretem/nem szeretem kérdésben, kiváltképp annak meghatározásában, hogy eljárt-e valami felett az idő.
Az általad említett játékokat sajnos közelebbről nem ismerem, így további találgatásokba sem bocsátkoznék. 😊
A véleményedet természetesen tiszteletben tartom.
Válasz petersson8 (2024. feb 25. 20:08) üzenetére
Hát nem gondoltam, hogy ennyire kiveri a biztosítékot a véleményem. :) Mardaenas írásának azon részével nem tudok mit kezdeni, hogy nem szereti a "szűk" szót. Oké, ezzel mit csináljak? Attól még létezik és azt hiszem, hogy pontosan érthető, hogy mit jelent. Az pedig egy hatalmas tévedés, hogy ha "jól akarsz játszani egy játékot, akkor mindegyik szűk"... ugyanmár. :D
Annak meg végképp nem látom értelmét, hogy azt találgatjátok, hogy "biztos nem is szeretem a szűk játákokat" vagy hogy "biztos azért nem tetszik, mert nem vagyok jó benne".
Én az Agricolával a 2010-es évek elején rengeteget játszottam és nagyon élveztem, nekem akkor még újdonság volt a munkáslehelyezés és az is újdonság volt, hogy egy játék nem ontja a pontokat és a lehetőségeket, mint pl egy Carcassonne. Ezzel a játékkal tanultam meg, hogy milyen az, amikor a lehetőségek igencsak korlátozottak. Idegesítő játékos voltam, mert mindig én nyertem, ezt onnan is tudom, hogy a pontozólapokat visszanézve egy partit sem találtam, amiben nem én értem volna el a max pontot.
Aztán múltak az évek és jöttek újabb, modernebb játékok és ezért érzem, hogy eljárt felette az idő. A Revised edition-t nem ismerem és sosem játszottam vele, szóval ha esetleg ti az alapján írtatok véleményt, akkor az nem releváns, mert elég sok dolog lett megváltoztatva benne, ha jól tudom többek között a kártyák egymásra relfektálása is. Persze ez az Everdell kapcsán is egy "hiba", mert tök jó, hogy nagy a játék világa, de mit kezdesz egy lappal, ami akkor fejti ki a lényegesebb hatását, ha előkerül, de a 200 darabos pakli alján van? Na az Agricolában nagy eséllyel ez a bizonyos lap bele sem kerül a partiba.
Ja, és hogy milyen "szűk" játékokat szeretek? A Calico és a Kaspó maximumon van szűkösség terén, de nekem ilyen a Homebrewers, nyilván az Everdell, a Merchants of the Dark Road, a Viticulture, az Eleven, csak hogy hirtelen a kedvenceim közül soroljak, amelyek pont azért működnek, mert hatalmas világuk van és mégis nagyon kevés a lehetőséged.
Szerkesztve: 2024. feb 25. 23:28
Válasz gazsif (2024. feb 19. 15:36) üzenetére
Igazából nem neked reflektáltam, hanem az előtted lévőnek. :)
Nem ördögtől valóak ezek a kifejezések, de túl sokszor használjuk, túl alaptalanul (khm... MJ befolyás). Az Agricola "szűkössége" sem csak abból ered, hogy az a játék szenya lenne, hanem abból is, hogy az már pont kifelé megy a legtöbb embernek még élvezhető és kényelmes középnehéz kategóriából. Az pedig, hogy egy játék mennyire komplex, nagyon is befolyásolja ezt az érzést, és ezt pont tapasztalatból írom, volt olyan klubtársam, aki kimaxolta a sokak szerint "szűkös" Nyugati Királyság Lovagjait, és még maradt is erőforrása. A kimaxolást értsd szó szerint, mindent megcsinált a játékban. És nem egyszer, nem kétszer. Ennyit jelent az, ha valaki elkapja egy játék logikáját, onnantól számára már nem lesz "szűk".
Ettől függetlenül tényleg vannak játékok, amelyekben nehezebbnek tűnik előrehaladni, míg másokban könnyebbnek, tehát a fogalomnak van alapja, angolban is használják, csak itthon már divat lett abból, hogy azt is "szűkösnek" ítéljük, amit egyszerűen nem játsszunk jól. Uff.
Válasz gazsif (2024. feb 19. 19:52) üzenetére
Nem kell bocsánatot kérned a véleményedért. Én sem szeretek felkapott egyszavas jelzőkkel illetni játékokat, de attól hogy mások többet mondják a kelleténél még nem feltétlenül kerülendő a használatuk.
Számomra a szűkösségnek nincs köze ahhoz, hogy mennyire vagyok jó az adott játékban és ahhoz sem, hogy az ellefeleim milyen képességűek. Továbbá egyáltalán nem gondolom azt, hogy minden játék szűk lenne ha jól akarjuk játszani, sőt... (pedig belegondoltam 😉).
Bevallom viszont, hogy jó definíció nem jut eszembe, ezért rákerestem hátha közelebb jutok. Mitadisten éppen az Agricola-t hozzák példának az első találatban. 🤔
https://www.reddit.com/r/boardgames/comments/rqy8h2/what_exactly_do_we_mean_by_tight/
Írnak érdekes dolgokat, de ez szerintem még kevés.
Folytassuk a témát valamelyik csevegő topikban.
Válasz Mardaenas (2024. feb 19. 17:59) üzenetére
Bírom ezeket a "szűkös" meg "adó típusú" kifejezéseket, mert ma már mindenki ezekkel dobálózik, közben meg bele sem gondolunk, hogy ha jól akarsz játszani, akkor minden játék "szűk". Lehet szabadon szállni a szélben egy Concordiában, ahol látszólag elég lazán akciózhatsz, közben meg az a játékos, aki esőember módjára végig számolja, hogy mihez mire van szüksége, és a játék végén 50 pontot ver rád, az játék közben sem halmoz, mert mindent azonnal pontokká tud varázsolni. Szóval ha egy játék "szűknek" hat, akkor lehet, hogy csak simán nem vagy benne elég jó. Bocsi.
Azért járt el felette az idő, mert nagyon szűk? Nem lehet inkább az, hogy mégsem szereted a szűkös játékokat? Melyik játéknál érzed úgy, hogy a maximumon van a szűkösség mértéke?
Csak azért kérdezem, mert én is szeretem a szűkös játékokat és éppen ezért az egyik legnagyobb kedvenc az Agricola.
Az is merész kijelentés, hogy alig lehet csinálni valamit. Az elérhető céloknak van egy jól behatárolt maximuma, azaz nem érdemes például többet termelni gabonából, mint a maximális 4 ponthoz tartozó mennyiség, a családtagok legfeljebb csak 5-en lehetnek, stb... Kártya pontok, bónusz pontok és istállók nélkül számolva 7*4+10+15=53 pont a teteje. Mi a többletpontokkal együtt azért szoktuk közelíteni ezt (mostanában 2 játékos üzemmódban), úgy hogy a játék végén mindig megállapítom: lehetett volna ezt azért jobban is csinálni. Az alig valamitől ez jelentősen messzebb van, ráadásul egyenrangú ellenfeleket feltételezve szerintem nem is lehet mindent kimaxolni. Viszont a növekedési potenciál a játék folyamán nagyon nem linerális és megértem, ha ez zavaró egyesek számára. Itt teljesen normális, ha a 2 forduló végén (7-dik kör) még szinte kilóg a fenekünk a gatyából. Jól játszva azonban az utolsó 1-2-3 körre berobban minden. Ha lenne még 1-2 kör, akkor sokkal könnyebb lenne a célokat teljesíteni és ezzel éppen a lényeg veszne el. Mondom ezt úgy, hogy legtöbbször nekem is hiányzik még egy nyersanyag, vagy még egy lépés, vagy még egy kör a katarzishoz. 🙂
Válasz petersson8 (2024. feb 19. 12:48) üzenetére
Éveken át nem került elő, és a modern társasjátékdömping miatt félve emeltem le a polcról. Mindig félek, ha egy játékot imádtam, de sokáig nem játszottam vele, mert kezdetben még én sem voltam annyira tapasztalt játékos, és közben megannyi új csodát ismertem meg.
Sajnos az Agricola felett eljárt az idő. :( Emlékszem, anno szűkösnek éreztem nagyon a játékot, de akkoriban nem is igazán játszottam szűkös játékkal, így várakozással vettem elő újra, mert mára már imádom a szűkös játékokat. Na, ez mit sem változott: az Agricola nagyon nagyon SZŰK. Annyira, hogy az már fájdalmasan zavaró, konkrétan egy egész hosszadalmas játékidő alatt alig tudsz csinálni valamit. 14 kör alatt van, hogy 1 dolog végrehajtására 2-3 körig készülsz, ami 14-ből elég nagy szám. Lassan jönnek az akciólehetőségekés a kártyák bődületes mennyisége miatt az Everdell-betegség is megjelenik: több lap vonatkoztat és hivatkozik olyan lapokra, amik a 160 lapos pakliból elég kis eséllyel kerülnek bele pl egy 3 játékosnak kiosztott 21 lapba...
Jó játék volt, szép játék volt, úttörő és örökké hálás leszek annak a sok felejthetetlen élménynek, amit első munkáslehelyezős tapasztalatomnak tudhatok, de számomra ez már nem egy jó játék.
Köszi! Valóban mindig vagy nyersanyag kéne, és sokszor nem tudom letenni az állatokat, mert nincs hely. Az egyensúlyozást még gyakorolnom kell.
Válasz robsteady (2021. dec 14. 01:02) üzenetére
Neve és kinézete alapján egy digitális kiadása a kétszemélyes változatnak. Ez jobbára az alábbiakban különbözik a nagy testvérétől:
Az alapmechanizmus, a munkáslehelyezés azonos. A sok fenti akcióelhagyás mellett is egy gondolkodtatósabb játék marad, ahol állandóan egyensúlyoznod kell: vagy nyersanyaghiányod van, vagy felesleges túlszaporodás az állatoknál, vagy befoglalják a kulcsakció helyét, és csak mennek a pontok, a körök. Az érzés azonos: mindig azt érzed, idő és lépés szűkében vagy. Ezt nagyon jól hozza a nagyból.
Válasz hierroo (2021. dec 13. 11:41) üzenetére
Nemrégiben letöltöttem egy applikációt, ami Agricola All Creatures... néven megy. Kipróbáltam, és nem igazán tudtam összehasonlítani a valódi társasjátékkal. Kinézetre hasonló, és a tábla is hasonlít, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a játék az a játék? Kártyák azok nincsenek, csak állatokat kell rakosgatni a mezőre, meg az istállókba. Szóval érdekelne, hogy ez mennyiben fedi az igazi Agricolát? (Mármint a mechanika alapján, mert nyilván egy app sosem lesz olyan mint egy társasjáték!)
Mindig szkeptikus vagyok azokkal a játékokkal, melyekről sugallják, hogy "ezt szeretni kell" vagy "ennek ott kell lennie minden gyűjteményben". Továbbá - bár engem a játék külalakja nem érdekel különösen - viszolyogtam mindig is a Lookout kiadó és Klemens Franz németesen humorosnak vélt munkáiktól. (Német humor = oximoron). Aztán olcsón hozzájutottam a kis és a nagy Agricolához. Alacsony áraik oka (5 és 10 euró) az volt, hogy egyik japán, másik svéd nyelvű volt. Mondom, ennyi pénzt megérnek a próbák. Kipróbáltam a kicsit (Agricola - All Creatures Big and Small 2 Player). Meglepett. Jó kis szűkös játék. Ennek okán nekiültem a nagynak. Kellemesen csalódtam. Az első futtatott játék, ami tényleg jó. Nagyon jó mechanikája van, kellően szűkös ez is (ez nekem előny, szeretem, ha gondolkodtat egy játék), a játékot nem zavarja a sok erőltetett humoroskodás. Nem volt elég, hogy kiismerje a játékot az ember elsőre, ami azért már mélyebb játékot sejtet. Teljesen más stratégiák mentén is egy pont különbséggel végeztünk az első játék során már, ami jó kiegyensúlyozottságot jelent nekem. A fejlesztés és mesterség kártyák képességei között azért vannak kilengések, de állítólag ez már kisebb, mint a 2007-es verzióban volt (a mienk a 2016-os Revised kiadás, már az EIK/ABCD paklival). Szóval összességében egy okos játékot ismertem meg benne. Van még benne lehetőség, mert a csízió a kártyák fejlesztésében van, és most már értem, melyik hol tud majd segíteni. Szóval, szívesen ülök le még vele játszani. Nem tölt fel a játék, nem rak fel egy flowhullámra, nem tudok rá gémer játékként gondolni, de jó kikapcsolódást jelent, és megértem már, sokan miért szeretik. Jó agrárkattogást kívánok mindenkinek vele! 10/7.5 pont az értékelésem a BGG szerint.
Szerkesztve: 2021. dec 12. 04:08
Rengeteg társasjátékunk van, de nekem messze ez a kedven! Nagyon kell taktikázni, hogy mindenki egyen, minél előbb legyen állat (ami lehetőleg szaporodik is), bővíteni kell a családot amint lehet, lehetőleg még a házat is át kellene építeni, de az egész farmot be is kellene építeni. Imádom, hogy ennyi tényezőre kell figyelni, szerintem nagyon izgalmas. Legalább a következő öt lépésnek meg kell lenni fejben, viszont az ellenfél ezt 2 másodperc alatt felülírja és jöhet az újratervezés :)
Nekem is tetszett a játék, de pár kör után feladtam. Folyamatosan kell a kaját termelni, ami így elviszi a sok fejlesztési ötletet és már hopp vége is a játéknak, de még annyi mindent terveztem.... Szóval ez a kajapara negyon elveszi a játék élvezetét, nem lehet kibontakozni a játékban.
Tetszik, mert nagyon változatos a sokféle kártya miatt, de nem a kedvencem, mert frusztrál, hogy annyi mindent csinálnék még, de nem lehet. Nagyon nehéz jó sorrendben választani az akciók közül, illetve az ellenfelek nagyon tudnak hátráltatni, ha lecsapnak a nekem legelőnyösebb akciókra.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Agricola társasjátékhoz
deadfly- 2024. júl 09. 14:55
- Válasz
- / +8
Az első Rosenberg társasjátékom volt 2013-ban. Látva a complexity rating-jét, úgy gondoltam, hogy majd később fogom megvenni, amikor már nagyobb rutinom lesz. Közben viszont ráleltem a szabályra az interneten, és az elolvasása után örömmel nyugtáztam, hogy van benne családi változat is, ami mellőzi a kártyákat. Még így is nagyon élveztem a játékot, bár az etetés sokszor megkeserítette az életemet, és a játék végi pontozáskor voltak meglepetések. De pár játék után belejöttem, majd a kártyákat is beleraktam. 1-2 játékot végigszenvedtem a kártyák és a szabály bogarászásával, de utána már csak így voltam hajlandó játszani a játékot. A mesterség kártyákból nagyon jó kombinációkat lehet összehozni, amivel még hatékonyabbá tehetjük a gazdaságunkat. Egy idő után sajnos megunható, mert már nagyjából minden körben tudni fogjuk, hogy milyen akcióhelyeket kell választanunk a tuti sikerhez. Ennek ellenére az Agricola szerintem egy kihagyhatatlan euro játék, ami sok jobb/kiforrottabb Rosenberg alkotásnak lett az alapja.
Szerkesztve: 2024. júl 09. 14:57