Az erdő
Az erdő
Az erdő
Az erdő
Videó beküldése

Az erdő társasjáték

társasjáték, 2023
Értékelem!

Az erdő egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a kártya húzás, a játék végi bónuszok és a layering mechanizmusokra. Kinek lesz élettelibb...

Az erdő egy könnyen tanulható társasjáték, 2 - 5 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 40 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, a pakli tervezés, a kártya húzás, a játék végi bónuszok és a layering mechanizmusokra.

A Gémklub leírása:

Kinek lesz élettelibb erdeje?

Az erdő változatos családi stratégiai társasjáték. A játékosok kártyakombinációkkal igyekeznek minél élettelibb erdőt létrehozni.

Az erdő csupa élet! Tele sudár, dús lombú fákkal, és a fák ágai közt, törzse mögött vagy akár a gyökerei közelében különféle állatokkal, gombákkal és észbontó kombinációs lehetőségekkel, amikkel temérdek győzelmi pontra lehet szert tenni!

A kártyák harmadán fák láthatók, ezekkel tudjuk majd bővítgetni az erdőnket. Mindenféle fákkal: bükkel, tölggyel, fenyővel, juharral stb., és ez a változatosság természetesen nem csak a megjelenést erősíti: minden fatípus másként hoz pontokat. A többi kártyán két-két élőlény osztozik – ők népesítik be az erdőnket. Ezek a kártyák vagy függőlegesen, vagy vízszintesen el vannak felezve. Ezeket félig egy fa kártya alá becsúsztatva kell kijátszani, vagyis a kártyán látható egyik állat mindig le lesz takarva, a másik viszont látszik, tehát beköltözik az erdőbe: a fák közé (jobb vagy bal oldalra lóg ki a fa mögül), a lombok közé (felül) vagy az aljnövényzetbe (alul). Így bővül és gazdagszik minden erdő. Természetesen minden állat másként pontoz, és jellemzően a környezetük vagy a többi állat után hoz pontokat.

A játékmenet egyébként roppant egyszerű. A játékos, amikor rákerül a sor, vagy két lapot szerez – a tisztásról vagy a pakli tetejéről –, vagy kijátszik egy lapot. A kijátszott lapért más lapok eldobásával fizet, ezek a tisztásra kerülnek. Más szóval mindig lesz miből válogatni, és érdemes arra is odafigyelni, mit gyűjt a többi játékos, nehogy feldobjunk nekik valami eget rengető kombinációt – merthogy azokban bővelkedik ám Az erdő!

Ha szereted a természetet, és természetesen a változatos és ütős kombinációkat, akkor tudd, Az erdőt nem lehet megkerülni!

Forrás: Gémklub
2 - 5 játékos
3-an a legjobb (2 - 3)
40 - 60 perc
10+ évestől
Közepesen nyelvfüggő
Egyszerű
Bemutató
Szabálykönyv
Ismertető
Kommentek (57)
Link másolása
Megosztás
Ez társasjáték akciósan érhető el az üzletekben!
  • 9 150 Ft-tól
  • -13%-1 372 Ft

Kategória: Kártyajáték, Környezet, Állat, Oktatás
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Pakli tervezés, Kártya húzás, Játék végi bónuszok, Layering, Multi-Use Cards, Tags

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Az erdő társasjáték vásárlása, árak és üzletek


Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

    Árkalkulátor

    Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

    Hirdetés

    Szabálykönyvek (2)

    Az erdő társasjáték videók (11)

    Kapcsolódó cikkek

    Kommentek (57)

    Vélemények - Az erdőFórum > Játékok: Társasjátékok

    mrsa4

    Nagyon sok hasznos véleményt és érdekes felvetést olvashattam a játékról az előttem hozzászóloktól, ezt köszönöm Nektek.

    Én annyival egészíteném csak ki, hogy az első játékom első öt perce után csak ennyit mondtam: "Jó, ez a lemondások játéka." Azóta nálunk szállóige. 😃

    thevil

    Sziasztok!

    Az Erdőhöz ha valakinek insertre lenne szüksége, a linken láthatóból tudok intézni 5000Ft-os áron. Privátban keress a részletekért.

    https://i.ibb.co/pr1n4H2F/IMG-2565.jpg

    szekeresizabel

    Megvettem hozzá az Alpok kiegeszítőt, jópár játékot lejátszottunk màr és azt kell hogy mondjam hogy tényleg sokat segít a balanszon, valamint sokkal kevésbe borítékolható játék közben hogy a végén ki fog nyerni.

    Szerkesztve: 2025. jan 27. 03:14

    Válasz maszlagadam27 (2025. jan 07. 11:02) üzenetére

    szekeresizabel

    Off
    Lehet amúgy én sem fogalmaztam teljesen jòl mert kicsit félre is értettél.
    Nem azt szeretem ha "teljesen ki van maxolva a szerencsefaktor," inkább azt hogy ha kicsivel több kiszámíthatatlan fordulat van, ahol újratervezésre, improvizációra késztet a játék. (Amely esetben nagyon is kell amúgy gondolkozni, hogyan hozd ki a legtöbbet az adott játszámból, így semmiképp sem hasonlítanám egy lottózáshoz vagy luxorozáshoz az élményt.)

    Válasz maszlagadam27 (2025. jan 07. 19:55) üzenetére

    Patronmaszlagadam27

    Persze, tiszta sor, ízlésről nem is vitatkoznék mert felesleges, mindenkinek más tetszik és ez teljesen valid. De én objektíven is tényleg úgy gondolom, a saját berögződéseimtől eltekintve, hogy rontana a játék minőségén a még nagyobb szerencsefaktor, főleg, ha csak az alapjátékot vesszük. Pont a Kutyavilág című játék esetében írtam erről nemrég, ott szintén balanszolatlanok a szerepek és teljesen random a kártyahúzás eredménye, maga a játék rendszere nem rossz, mégis sokat rontanak az összképen a feljebb említett dolgok. Ettől még leülök vele játszani, ha a család vagy valaki kéri, de az az érzésem, hogy gyakorlatilag a lottó vagy luxor szelvényen is karikázgathatnánk az eltalát számokat együtt, ugyanilyen élmény lenne, és ugyanennyit kellene hozzá gondolkodni. Egy jó játék okosabb megoldásokkal is be tudja vonzani azokat a korosztályokat, akiket említettél, mint a szerencsefaktor teljes kimaxolása.

    Válasz szekeresizabel (2025. jan 07. 13:23) üzenetére

    szekeresizabel

    off
    Ez már személyes preferancia kérdése azt hiszem, de absz megértem ha te azt szereted jobban ha minél kevesebb a szerencsefaktor. Én akkor is szeretem olykor a nem kiszámítható fordulatokat, ha ez a káramra történik.

    Kiegészítőket megnézem, köszi!

    Szerkesztve: 2025. jan 27. 03:12

    Válasz maszlagadam27 (2025. jan 07. 11:02) üzenetére

    kvarclovag

    A szerencse mértéke és a rutinos vs kezdő esélyei elég jól megítélhetők a BGA 1,4 millió lejátszott játékának eredményei alapján (max. ELO-pontszám és nyerési arány).

    Válasz maszlagadam27 (2025. jan 07. 11:02) üzenetére

    Patronmaszlagadam27

    Szinte mindennel egyetértek, kivéve a kezdő versus gyakorlott játékos dilemmájával és a szerencsefaktor növelésével nem. Szerintem ez tipikusan egy olyan játék, aminél "szinte" azonos eséllyel indulnak egy parti előtt az újoncok és a profik egyaránt. Ugyanis elég nagy a szerencsefaktor a játékban, a lapjárás nagyon komolyan befolyásolja a játék kimenetelét, így egy gyakorlottabb személy rutinja nem feltétlenül tud kijönni egy olyan partiban, ahol a kezdő játékos minden komolyabb limitált lapot be tud húzni és ki tud játszani. Nyilván ehhez kell egy készség a kezdő játékostól, hogy gyorsan átlássa a dolgokat, de szerintem ezt egy olyan valaki, aki társasozik legalább heti rendszerességgel, simán meg tudja ugrani. Persze egy abszolút kezdőnek, aki most ismerkedik a hobbival nem sok esélye van egy olyan valakivel szemben, akinek legalább 10-20 játéka van már a játékban.

    Nekem sokszor pont túl nagy már a szerencse szerepe a játékban, hiába törekszem valamire, aminek okosan megágyazok, ha a másik folyamatosan olyan lapokat húz (mondjuk a fa kártyák kijátszása során random feljövők közül, ami azért elég sok lap egy parti során), akkor esélyem sincs, hiába terveztem előre, figyeltem a másikra.

    Ez többek között persze a valóban nem túl jó balanszból is ered, amivel szintén teljesen egyetértek. Ezt szerencsére a kiegészítők bármelyikének beszerzése meg tudja oldani, szóval kifejezetten ajánlom, hogy ha hosszabb távra tervezel a játékkal, akkor nézz rá akár a Cserjékre, akár az Alpokra (utóbbi szerintem egy nagyon picit jobb, de mindkettő jól bővíti a játékot és a felmerülő hibáit is korrigálja).

    Válasz szekeresizabel (2025. jan 07. 01:35) üzenetére

    szekeresizabel

    Az egyik legszebb grafikájú játék, amivel eddig játszottam. Ez már önmagában akkora élmény, hogy biztosan nem kerül majd eladásra.
    Mostanában rákattantunk a természet tematikájú játékokra, legutóbb a Lombkoronát vettük meg, ami nagy kedvenc és némileg hasonlít is az Erdőre, csak átláthatóbb és kevésbé komplex.
    Az Erdő szerintem akkor játszható jól, ha már kb. megtanultad az összes kártya erejét, hatásait... és jó sok kártya van....
    Egy kezdő játékosnak egy gyakorlott (vagy nagyon gyors kombinatív képességgel megáldott) játékossal szemben esélye sincs. Ha hasonló gyakorlottsági szinten vagytok már, akkor működik jól és akkor lehet igazán élvezetes, de nem az a játék ahova csak úgy beszállnak barátok anélkül hogy elmélyültek volna benne előzetesen...
    Úgy érzem hogy vannak különbségek a kombinációk erősségét illetően... Kicsit lehetne jobban balanszban. Illetve lehetne benne egy kicsivel több szerencsefaktor, mert a második (néha már az első) tél kártyánál már borítékolható hogy ki fog nyerni a végén.

    Helyigényes játék, senkit ne tévesszen meg a kisebb doboz.

    gyurisb94

    2024-ben ezzel játszottunk a legtöbbet, mindenféle társasággal előkerült.

    A belépési küszöb nagyon kicsi, a profi szint pedig igen magas ismeretet igényel.

    Mindent elmondtak már erről a játékról csak talán azt a két dolgot nem, hogy:

    1. A szabálykönyvben lévő segédletet forgassa mindenki

    2. Ha valaki nehezen olvas apró betűket, nehéz dolga lesz. Viszonylag kis kártyákon van sok adat, ezért azok piciben fértek el rajta.

    petersson8

    Szerintem nehéz itt bármi újat elmondani: egy végletekig felhypeolt játék Az erdő, és ebben az esetben van is rá ok. Ez a játék közel tökéletes. Lehet, hogy van benne szerencse, de a pakli akkora és a különböző elemek előfordulásai aránya annyira magas, hogy a szerencse minimálisnak érződik. Ez a játék a folyamatos újratervezésről szól, és a vállalásról, mert lehetőségek vannak bőven. Nagyon hirtelen el tud érkezni a játék vége,és ha rosszul kalkuláltunk, lehet hogy a befektetett energiánk jutalma egy nagy kövér 0 pont lesz az adott pontozási feltétel esetén. Nem igazán stratégiai játék ez, bár tervezni lehet benne, és nem is igazán taktikai, bár játszhatunk számítő módon, amivel hatással lehetünk ellenfeleinkre.

    A játéktér igénye egy ilyen kisdobozos játék esetén meglepően nagy, kell hozzá az asztal. A fák köré történő lapcsúsztatás sokszor elég irritáló, ha elmozdul az egész konstrukció, de ennyi baj legyen.

    Az egyetlen dolog, amit én személy szerint nem kedvelek, az az iszonyatosan magas pont, amit el lehet érni a játékban. Ez kb lehetetlenné teszi annak a nagyjáboli kiszámítását, megbecslését, hogy az ellenfeleink hogy állhatnak, így kb tényleg csak arra hagyatkozhatunk, hogy próbáljuk meg minél több dologból kihozni a maximumot.

    Minden idők egyik legjobb ár-érték-befektetett energia arányú társasjátéka Az erdő.

    kvarclovag

    Teljesen korrekt vélemyényt írtál. Ne vegye el a kedvedet, hogy sokan nem bírják elviselni, ha a kedvencükről negatív véleményt írnak, ettől még az ilyen vélemény nagyon fontos és hasznos. Egyrészt mert felhívja a figyelmet arra, hogy miket éreztél problémásnak, másrészt mert ellenvélemények kifejtésére sarkall, ami meg pláne hasznos. És itt is ez történt.

    Válasz ANOka (2024. dec 09. 06:54) üzenetére

    hadhaz.sandor

    A Föld light és Ark Nova ultra light. Eleve a Föld játék is már egy lightos tablóépítés, na ezt sikerült a végtelenségig csupaszítani: kártyát húzol vagy kártyát játszol ki. Nincs másféle akció, kártyán kívül nincs erőforrás. Remek kombók, kis agyégetés, rengeteg lapot át kell pörgetni a kezünkön és ez remekül működik.

    Amiben veri a Földet: a tematika és a kinézet. Bár hasonlít a két téma, mégis sokkal jobbnak és szebbnek érzem a rengeteg állatot. A természet téma egyébként már 10 játékkal ezelőtt is elcsépelt volt, de a kombók és az állatok mégis elviszik a játékot a hátukon. Előkészítés és elpakolás 1 perc, 1 óra alatt lemegy, a kombózgatás miatt viszont mégis egész estésnek érződik. 8/10 simán repül neki.

    De hogy mégis mondjak pár negatívumot:

    • Mindig elfelejtünk lapot fordítani fa építése után. Szerintem jobb lenne ha a kártyán is jelezve lenne.
    • két fővel nagyon könnyű leválogatni az ultra kombókat. Ennyi fővel bizonyos kombók sokkal erősebbek és sokkal nagyobb szerepe volt a szerencsének. Több fővel kiegyenlítettebb. Úgyhogy inkább 3-4 fővel ajánlanám.
    • A Bükk és a Vadgesztenye nagyon könnyű tud lenni 2 fővel. A Tölgy viszont minden fővel mocsok nagy kihívás, gyakorlatilag dobólapnak használjuk.
    • Én pont nem az agancsosakat és a vadászokat éreztem erős kombónak, hanem az őz-sok hiúz és a vadmalac-sok vaddisznó kombókat.
    • A vége tényleg nagyon hirtelen tud jönni, ezt nem szeretem egy játékban. Szeretem, ha előre látjuk a játék végét.

    Szerkesztve: 2024. dec 13. 02:24

    Patronkok_o

    Még nem próbáltuk ki, mert nálunk olyan nagy gondot nem szoktak okozni a nagyvadak, de opcionálisan működhet, hogy amikor játékosszám szerint vesztek ki lapkat a pakliból, akkor külön pakliba rakjátokat azokat amiken nagyvadak, farkas stb van. Amikor mondjuk 4-en játszotok az eltávolítandó 10 lapból 2-3-4 db-ot a "nagyvadas" pakliból vesztek ki. Összekeveritek a 2 paklit a többit pedig az így kialakult pakliból veszitek ki. Így biztosan kevesebb fog belőlük játékba kerülni és mégsem lehet tudni melyek kerültek ki. ;)

    Válasz ANOka (2024. dec 09. 15:12) üzenetére

    ANOka

    "Csak néhány tipp: hegyi juhar, nyest, barna varangy, jegenyfenyő, páfrány, héja ;)"

    Ezek mellett vhogy "mindig" volt 1-2 nagyvad...

    Válasz kok_o (2024. dec 09. 14:05) üzenetére


    Új hozzászólás

    0 / 2000

    Elküldés

    Az Az erdő társasjáték és kiegészítői (19)

    Részletes adatok

    Részletek

    • Játékidő:  40 - 60 perc
    • Játékosok:  2 - 5
    • Ajánlott életkor:  10+
    • Nyelvfüggőség:  Közepesen nyelvfüggő
    • Komplexitás:  Egyszerű
    • Tervező:  Kosch
    • Illusztrátor:  Toni Llobet, Judit Piella
    • Kiadók:  Lookout Games, Hobby Japan, Kaissa Chess & Games, Brain Games, REBEL.pl, Gém Klub Kft., Lifestyle Boardgames Ltd, ADC Blackfire Entertainment, MEBO Games, Lord of Boards, Bluebird Games, CoolPlay, Well Designed Game
    • Elérhető nyelvek:  katalán, cseh, kínai, holland, angol, észt, francia, német, görög, magyar, olasz, japán, Korean, lett, litván, lengyel, portugál, orosz, spanyol, ukrán, bolgár, szerb, thai

    Alternatív nevei


    Kiadások

    • English edition 2023 (US, CAN)
      • Kiadás éve: 2023
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 16 cm x 23 cm x 5 cm
    • English edition (Outside of North-America)
      • Kiadás éve: 2023
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 16 cm x 23 cm x 5 cm
      • Súly: 0.6 kg
    • French edition
      • Kiadás éve: 2023
      • Nyelv: francia
      • Méretek: 16 cm x 23 cm x 5 cm
    • German edition
      • Kiadás éve: 2023
      • Nyelv: német
      • Méretek: 16.5 cm x 22.5 cm x 5.1 cm
      • Súly: 0.6 kg

    Hasonló játékok

    Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Az erdő társasjátékhoz