Belépés
Az Ark Nova egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1.5 - 2.5 óra is lehet. A játék 2021-ben megnyerte a Golden Geek Awards díját Heavy Game of the Year kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb egyszemélyes játék kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt...
Az Ark Nova egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszú, akár 1.5 - 2.5 óra is lehet. A játék 2021-ben megnyerte a Golden Geek Awards díját Heavy Game of the Year kategóriában, illetve szintén ebben az évben jelölték a Golden Geek Awards díjára is Legjobb egyszemélyes játék kategóriában. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a kollekció gyűjtés, a váltakozó képességek, a hatszög-rács és a pakli tervezés mechanizmusokra.
Tervezz egy modern, sikeres állatkertet!
Az Ark Nova arra ad nektek lehetőséget, hogy átélhessétek, milyen lehet egy modern, tudományos célokat is ellátó állatkertet megtervezni és felépíteni. Egymással versenyeztek majd, kié lesz a legsikeresebb létesítmény - karámokat kell építenetek, állatokat kell beköltöztetnetek és fajfenntartó programokat kell támogatnotok a világ minden részén. Szakemberek és különleges épületek segítenek majd titeket célotok elérésében.
Letöltés
Magyar nyelvű játékszabály
Magyar nyelvű szószedet
Angol nyelvű játékszabály
Magyar nyelvű ismertető
Magyyr nyelvű játékmenet
Angol nyelvű ismertető
Kategória: Közgazdaság, Környezet, Állat
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Kollekció gyűjtés, Váltakozó képességek, Hatszög-rács, Pakli tervezés, Kártya húzás, Megtervezett körök/akcók, Solitaire, Játék végi bónuszok, Változó setup, ECO-05 Income, Increase Value of Unchosen Resources, SET-03 Grid Coverage, Tags
Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest belváros, ezen kívül Kelenföld (Bikás park) vagy a XIX. ker Shopmark környéke! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Helyhiány miatt muszáj megválnom azoktól a játékoktól, amelyek a hosszú évek során úgy alakult, hogy egyszer sem kerültek elő, mint például ez is :(
0 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Budapest Hungária körút, Veresegyház és környéke! Az ár tartalmazza a csomagküldés árát is!
Eladó első kiadásos Ark Nova játékom + a bontatlan javított kártyák. Nálunk már nem kerülnek elő hosszabb ideig tartó játékok, ezért megválnék tőle. Egyszer játszottunk vele.
5 érdeklődő
Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Kártyavédőzött! Hibátlan-hiánytalan állapotban. Cserélem is!
1 érdeklődő
Csak személyesen itt: Budapest, Nyugati pu, Deák Ferenc tér vagy Batthyany tér (máshol is jó)!
Párszor játszott Angol változat. Nagyon szeretem, de barátomnak is megvan így ezt eladom.
1 érdeklődő
Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Győr! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!
Első perctől védőben, sosem játszott
0 érdeklődő
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
A tavalyi évben kicsit elhanyagoltuk az "Ezzel társasozunk mi!" blogrovatunkat, azonban idén szeretnék visszatérni vele. Kezdésnek tekintsünk vissza az előző évre, és nézzük meg, hogy melyik játékok voltak a "leg"-ek nálunk.
Úgy teljes az év, ha társasjáték-rovatunk, a Társalgó is megkapja a maga toplistáját, hiszen idén is igen termékeny esztendő áll mögöttünk.
Tele volt az év jobbnál jobb társasokkal, válogattunk most néhányat a kedvenceinkből.
Ebben a bejegyzésben szeretnénk csokorba fogni 10 játékot, melyeknek mi idén a legjobb társasjátéknak járó díjakat adnánk. Ugyan nem mindegyik idei megjelenés, de jelenleg is aktuálisnak mondhatók egytől-egyig.
JEM 2022 SZEPTEMBER
Végre megérkezett magyarul az idei év talán legjobban várt játéka, a tavalyi Golden Geek Heavy Game of the Year nyertese, az Ark Nova! Irányíts saját állatkertet, és találd meg az arany középutat a profittermelés és a természetvédelem között!
Lényegében nincs. Egy ideig én is gondolkoztam a cserén, aztán rájöttem, hogy fölösleges. Egy összeadás helyett így egy kivonást végzel el és ezért előfordulhat a 0, illetve negatív pontszám. Szerintem így még nagyobb is a motiváció, hogy pluszos ponttal végezz.
Válasz Csabusa (2024. aug 16. 14:57) üzenetére
Ha már szóba került, van számottevő különbség a két kiadás között?
Ennek hatására megnéztem a dobozt és nekünk az első van meg. De nem tudom, hogy ennek most örüljek vagy sem 😄
Válasz MynsFall (2024. aug 15. 16:10) üzenetére
Köszönöm szépen a válaszod!
Válasz MynsFall (2024. aug 15. 16:10) üzenetére
Igen, a hátulján lévő vonalkód körülii számsorból.
Korábbi hozzászólásban volt is itt, hogy pontosan mi a megkülönböztetés.
Szerk.: A játékon található vonalkód melletti dátum alapján egyértelműen azonosítható, hogy hányadik kiadásról van szó. Ha itt 06/2023 látható, akkor második kiadás; ha pedig 03/2022 vagy 07/2022 látható, akkor első kiadás.
Szerkesztve: 2024. aug 15. 16:12
Válasz bosnyak.daniel.16 (2024. aug 15. 15:25) üzenetére
Üdv! Lehet bugyuta a kérdés, viszont lehet tudtok segíteni benne. A dobozon vásárlás előtt, ha az eladó nem tünteti fel, van valami egyértelmű külső jegy ami alapján el tudom dönteni, hogy az első vagy második kiadású az adott játék?
Köszönöm a válaszotokat.
🔎 Összetett, stratégiai euro. A főbb mechanizmusok: tablóépítés, lapka lehelyezés, erőforrás menedzsment, munkás lehelyezés. Nem rég szereztem be és eléggé behúzott minket, nagyon szeretjük. Abszolút megérdemelt helyen van a BGG ranglistáján (jelenleg 4.).
✔️ Szerintem zseniálisan jól el lettek találva a mechanizmusok arányai, működései. Nincs hatalmas, új megfejtés, viszont szépen ki vannak egyensúlyozva. Iszonyat jó ötlet az akciókártyák használata. Minél később használunk valamit, annál erőssebb lesz. Ha valamit sűrűn próbálunk használni, akkor mindig csak gyengébb szinten tudjuk. Szóval így, okosan arra terel a játék, hogy lehetőleg mindegyik akciót használd, csak lődd be a megfelelő időzítést/sorrendet. Izgalmas az akciók között egyensúlyozni; mindig el kell dönteni, mit fejlesszünk. Tetszik, hogy az az érzése az embernek, hogy folyamatosan fejlődik a parkja; sosem kerül zsákutcába. Persze olyan előfordul, hogy amikor kimerítjük az erőforrásainkat, akkor próbáljuk siettetni a következő bevétel fázist. És itt is igaz az, hogy mindent nem tudsz egyszerre, irányt kell választani. Másik nagy pozitívum, hogy tökéletesen illeszkedik a téma. Persze, euros döntéseket hozunk, ikonokat gyűjtünk, de még sokadik játék után is megnéztem a kártyán a fényképet és elolvastam az állat nevét; olykor a latin nyelvűt is. Minden betelepítésnél elképzeltem, hogy mikkel kerül egy karámba vagy mik lesznek a szomszédjai. Általában a mechanikára fókuszálok, de ennél a játéknál olyan szépen harmóniában van a témával, hogy megmozgatja a képzeletemet.
❌ Igazán komoly negatívumot nem is tudok mondani; maximum a dizájnt. Szerintem jók a fényképek; színesek, jó felbontásúak. De tény, hogy nagy ellentétben áll az ikonok, jelölések, magyarázatok egyszerűsített, funkcionális grafikájával. Számomra nem volt kizökkentő, de megértem, ha valakinek nem jön be.
🐘 Összességében szerintem érdemes mindenkinek kipróbálnia, aki szereti a stratégiai eurokat és nem tartja vissza, hogy (végre) nem sci-fi témájú.
Ez csak természetes 😉
Hátha majd online játszunk is egyet :)
Válasz mrspeng (2024. jún 14. 11:27) üzenetére
Ez szuper! Köszönöm szépen 😍
Válasz Atesz93 (2024. jún 13. 16:44) üzenetére
Ezt az oldalt érdemes megnézned. Én imádom.
Itt rengeteg játék van
🙂
Válasz mrspeng (2024. jún 13. 16:25) üzenetére
Szia!
Én nem válaszolok, sokkal inkább kérdezek 😃
Régóta szemezek a játékkal és láttam említetted, hogy online játszottál 2 partit... Erre hol/hogyan van lehetőség? Szuper lenne ilyen módon kipróbálni mielőtt megvenném 🤗
Válasz Atesz93 (2024. jún 13. 13:55) üzenetére
Sziasztok!
Végre eljön a nap, amikor kipróbálhatom a játékot, mert össze gyűlünk elegen. Megannyi kérdés merült fel bennem. Az első az az, hogy az első játék alkalmával mire lenne érdemes odafigyelni? Én már játszottam online két partit, de nem nagyon jöttem rá mire kellene figyelni és így, hogy én tanítom a többieknek, így kellene egy két tipp mire figyeljek. A másik, hogy játékos számot tekintve mik a tapasztalatok, hogy 3 vagy 4 fővel a legjobb? Végül pedig, hogy érzitek mennyire könnyen tanítható, olyan embereknek akik MArs Terraformáláson nevelkedtek?
Előre is köszönöm nektek a segítséget :)
Én BGA-n játszom Ark Novát, és ott sem enged adományozni, ha az adott körben Egyesület akciót hajtok végre, és ennek hatására fel is fejlesztem a kártyát!
Válasz MynsFall (2024. feb 24. 17:08) üzenetére
Alapvetően minden akciókártyának minden oldala külön-külön akciót ír le – a játék ezeket külön akcióként kezeli.
Az egy kör áttekintésénél, a 8. oldalon azt írja az X-jelzőknél, hogy az akció erősségét előre el kell dönteni, és ez akció közben nem növelhető. Ezt az X-jelzőkhöz írja, de valószínűleg egyértelműnek gondolták, hogy ez az alapvetés vonatkozik a kártyákra is. Bár ez szerintem sincs egyértelműen kerek perec leírva.
Nem voltál felületes, kimondottan maga a szabálykönyv kapott némi kritikát még a játék rajongóitól is; 1-2 dolog kifejtése elmarad (pl. a te kérdésed), és néhol bonyolultabb a leírás, mint amennyire bonyolult maga a játék. Ezért én is összegyűjtöttem anno néhány kérdést, és megüzentem az eredeti kiadónak, ők válaszolták meg többek között a szóban forgó kérdést is.
Rögtön megszerzéskor alkalmazható (akció közben is): kártya, pénz, egyesületi munkatárs, ikon.
Nem alkalmazható rögtön: akciókártya fejlesztett oldala, X-jelző.
Ha a fejlesztett oldalak azonnali használatát megengedjük, akkor – mivel piros II. oldalon írtaknak része az, ami a kék I. oldalon írva van – a kártya átfordításakor figyelni kell, hogy mi az a része, amit már elhasználtunk az akcióból. Ez a láncreakcióknál már nehezen követhetővé válhat, de olyan helyzet nem jut eszembe, ahol ez az azonnali alkalmazás paradoxonba futna.
Ha valaki mást tud, vagy máshogy játssza, írja meg!!
Válasz MynsFall (2024. feb 24. 17:08) üzenetére
Így van 🙂
Válasz MynsFall (2024. feb 24. 17:08) üzenetére
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Ark Nova társasjátékhoz
Vacskamati- 2024. okt 21. 00:02
- Válasz
- / +2
Mi már az első járéknál megváltoztattunk egy szabályt, mert bosszantó volt. Ketten játsszuk a fiammal. És folyton szünet lett, túl sokat kell lépni a csészével , ha a Támogatók kártyával pénzt kértünk. Ezért mi úgy játszunk, hogy ha pénzt kérünk, mindegy mennyi pénzt, csak egyet lépünk a csészével. Igaz, így ritkábban kapunk bevételt, és ezért nem lesz annyi mód a zöld lapok támogatására, de ez minket nem érdekel. Ha szerintetek is zavaró a sok szünet, próbáljátok így.