Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten
Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten
Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten
Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten
Videó beküldése

Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten társasjáték

társasjáték, 2017
Értékelem!

A Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A játék több, összesen 3 díjat és jelölést is kapott 2013-ban. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a...

A Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten egy összetett társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő hosszabb, akár 1 - 2 óra is lehet. A játék több, összesen 3 díjat és jelölést is kapott 2013-ban. A társast, a bonyolultsága miatt, csak 14 éves kortól ajánljuk kipróbálni. Kooperatív jellegű, a játékmenet erősen épít a lapka-elhelyezés, a váltakozó képességek, a hatszög-rács, a terület mozgatás és a kockadobás mechanizmusokra.

A Szellemlovas leírása:

A Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island az eredeti regény alapjaira épül, azzal a kivétellel, hogy ebben a játékban több személy kerül a lakatlan szigetre, és együtt igyekeznek túlélni a nomád körülményeket. A játék nagyon jól idézi az eredeti történet hangulatát, s mindezt a játékosok együttműködve, kooperatívan élhetik át. Lássuk a részleteket!

Fedezd fel az átkozott szigetet
A játék nem tartozik a legegyszerűbb társasok közé, igen komplex szabályai vannak, de mint minden hasonló nehézségű játékba, természetesen ebbe is viszonylag hamar bele tud jönni az ember. A társas egyik érdekessége, hogy a játékosok különböző kalandokat (scenario) játszhatnak le/élhetnek át. Mindegyik kaland egyedi, rengeteg olyan tárgy, esemény, szabály vonul fel a játékban, amik csak egy-egy küldetésben fordulnak elő, ráadásul a győzelmi feltételek is változóak lehetnek. Bizonyos kalandokban a sziget felderítése lehet a célunk, másokban egy-egy bajba jutott túlélő megmentése, megint másokban pedig megjelennek olyan nyomasztó elemek is, mint a kitörni készülő vulkán vagy a kannibálok.

Felfedezés, építkezés, vadászat
A játéktábla hexákra van felosztva, melyekre hatszögletű lapokat tehetünk le azokra a területekre melyeket hőseink már felfedeztek. A játékosok a saját körük alatt jelzőket helyezhetnek el bizonyos helyeken, melyek a karaktereiket jelképezik, így beoszthatják, hogy ki milyen teendőket lásson el. A választható cselekedetek között rengeteg opciót találunk. Túlélőink felfedező útra indulhatnak a szigeten, menedéket eszkábálhatnak, de még tárgyak készítésére is van lehetőség (például kés). A játék előrehaladtával egyre több jelzővel gazdálkodhatunk, melyek azt jelképezik, hogy adott idő alatt a karakterek egyre több dolgot hajtanak végre. Ésszel kell azonban beosztani az erőnket, vannak olyan jelölők ugyanis, melyek csak bizonyos feladatok elvégzésére használhatóak.

Ki is vagy valójában?
Minden játékos rendelkezik egy karakterlappal is, amely a szakmáját hivatott bemutatni. A négy szakma a szakács, felfedező, ács és a katona. A karakterlapon lehet jelölni a sérüléseket is, és a szereplők morálját is, ami a játék egyik fő eleme is egyben. Ha egy karakter morált veszít vagy nyer, az az egész csapatra hatással van, és befolyásolhatja a munkakedvet is (vagyis több/kevesebb elosztható jelölőt jelent).

Sok teendő akad az átkozott szigeten
Számos választható cselekedetünk közül talán az egyik legfontosabb a tábor fejlesztése. Falat vonhatunk köréje, hogy távol tartsuk a vadállatokat, megerősíthetjük a tetőt a környezeti tényezők kivédésének érdekében vagy fejleszthetjük a táborban lévő fegyvereink erősségét. A többi épület vagy elkészíthető tárgy általában előfeltételekkel rendelkezik, így például ahhoz, hogy téglát tudjunk gyártani, előzőleg fel kell fedeznünk a szigeten egy dombságot ahonnan kinyerhetjük majd a téglához való alapanyagot. Bizonyos fejlesztésekhez szükséges, hogy már rendelkezzünk bizonyos elkészített fejlesztésekkel. Ilyen például a csónak, melynek előfeltétele, hogy legyen elég fánk, és tudjunk kötelet gyártani, amivel a rönköket majd egymáshoz kötözhetjük.

Sosem tudhatod mit találsz az erdő túloldalán
A felfedezett területen annak függvényében dobhatunk adott számú kockával, hogy mit szeretnénk csinálni, és mennyi időt (jelölőt) szánunk rá. Ha alapos munkát végzünk és nem sajnáljuk az időt, még dobnunk sem kell. Ha dobásra kényszerülünk, akkor mindig három kockával dobunk. Az egyik megmutatja sérülünk-e nagy kapkodásunkban, a másik jelöli, hogy sikerrel jártunk-e egyáltalán, a harmadik pedig azt szabja meg, hogy történik-e valami váratlan esemény miközben tesszük a dolgunkat.

Kalandra fel!
A sziget eseményei általában hátrányosak a karakterekre nézve, sőt olyan lapot is kaphatunk egy-egy eseménykártya személyében, melynek későbbi hatásai is lesznek. Ilyen duplán ártó események a betegségek, gyomorrontás, és a legtöbb vadállat is. Ha ez nem lenne elég, akkor a bizonyos esetekben játékba kerülnek tőlünk független események is, melyek nem csak az adott karaktert, de az egész csapatot veszélyeztethetik (ilyen például az időjárás).

Összegzés
Ez a társasjáték talán az egyik legváltozatosabb kooperatív játék, a jelenleg forgalomban lévők közül. Legnagyobb erősségei közül a legjelentősebb, hogy a karakterekkel történő események és fordulatok nagy része a saját döntéseiktől függ. Ezért aztán sosem játszod le ugyanazt a játékot kétszer ugyanúgy, és ha ez még nem lenne elég, akkor választhatsz hat küldetés közül, melyek totálisan különböznek egymástól. Átmenet a pozitív és negatív rész között, hogy a játék igen-igen nehéz. Ezt a kihívási szintet az sem könnyíti meg, hogy a szabályok nagyon összetettek, többszöri olvasás is kellhet a megértésükhöz, ami pedig kifejezetten riasztó lehet néhány játékos számára.

Kinek ajánljuk?
Elsősorban azoknak a játékosoknak érdemes beszerezni, akik kedvelik a nehéz kooperatív játékokat, és nem rettennek el a bonyolult szabályoktól. A játék nagyon nagy újrajátszhatósági faktorral bír, ugyanakkor elég hosszú (körülbelül 2 óra játékidő), és 1-4 személy játszhatja, vagyis jó választás kisebb baráti társaságoknak, akik szívesen töltenek el több időt is egy-egy játékkal.

Magyar nyelvű játékszabály
Letöltés

Változások az előző kiadáshoz képest:
Angol nyelvű ismertető

Magyar nyelvű ismertető

Forrás: Szellemlovas
1 - 4 játékos
2-en a legjobb (1 - 3)
1 - 2 óra
14+ évestől
Nyelvfüggő
Összetett
Bemutató
Szabálykönyv
Ismertető
Kommentek (68)
Link másolása
Megosztás
4 felhasználó és 6 üzlet árulja ezt a játékot!
  • 13 000 Ft-tól
  • 10 ajánlat

Kategória: Felfedező, Kaland, Harc, Építés / Terjeszkedés, Könyv alapú
Mechanizmus: Lapka-elhelyezés, Váltakozó képességek, Kooperatív, Hatszög-rács, Terület mozgatás, Kockadobás, Munkás-elhelyezés, Megtervezett körök/akcók, Solitaire, Szcenárió / Küldetés / Kampány, TRN-04 Progressive Turn Order, Események, Narrative Choice / Paragraph, Die Icon Resolution, Movement Points, MOV-16 Map Addition

Szabálykönyv

Ehhez a társasjátékhoz elérhető magyar szabálykönyv, amit ide kattintva le is tudsz tölteni!

Videók

A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!

Üzletek

Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!

Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten társasjáték vásárlása, árak és üzletek

A felhasználók ajánlatai

Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigetensarolta.gs, Kecskemét

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Kecskemét! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Hibátlan, hiánytalan állapotú, kártyavédőzve. Ritkán kerül elő.

2 érdeklődő


Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigetendobilevi2001, Szeged

Akár cserélném is! Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Szeged! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Csere is érdekel.

0 érdeklődő


Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigetenhelike911, Golgota tér

Csomagküldéssel, vagy személyesen itt: Golgota tér! Az ár NEM tartalmazza a csomagküldés árát!

Hibátlan játék, minden tartozékával együtt. Kérésre küldök szívesen saját képet. Bármilyen csomagküldéssel tudom küldseni, személyes átvételre lehetőség kizárólag Budapesten a Golgota téren van.

3 érdeklődő


Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigetenglacialis36, Budapest Nyugati, Batthyány tér, Deák tér, Széll Kálmán tér

Csak személyesen itt: Budapest Nyugati, Batthyány tér, Deák tér, Széll Kálmán tér!

1x játszott, tökéletes állapotban (kártyavédőzve).

0 érdeklődő



Játékfigyelés Értesülj róla e-mailben, ha a játék ára változik, vagy újra raktáron lesz az egyik boltban!

Új hozzáadása

    Árkalkulátor

    Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!

    Hirdetés

    Szabálykönyvek (8)

    Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten társasjáték videók (6)

    Kapcsolódó cikkek

    Díjak és jelölések

    Legjobb tematikus játék

    nyertes, Golden Geek Awards, 2013

    Legjobb grafika/prezentáció

    jelölt, Golden Geek Awards, 2013

    Leginnovatívabb játék

    jelölt, Golden Geek Awards, 2013

    Kommentek (68)

    Vélemények - Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott SzigetenFórum > Játékok: Társasjátékok

    Rhymster

    Sziasztok!

    Már van 1 hónapja is, hogy a birtokomba került egy Robinson Crusoe társasjáték. Eddig azt hittem már megtaláltam a kedvenc játékomat, de ez az új társas belépett a helyére. Nem könnyű nyerni, és az első pár játék alkalmával szinte folyamatos szabálykönyv bújás van, de megéri megtanulni azt a rengeteg apróbb szabályt, amiből felépül a játék. Szeretem a nehezebben nyerhető játékokat. Ezt hozta is a társas, mert 3. nekifutásra sikerül előszőr győzni a számkivetettekkel (1.küldetéssel), úgy hogy félreértelmeztünk egy szabályt :) . Ezek után majd mi újrajátszuk 2 hét múlva. Kikaptunk... 2. próbálkozásra sikerült rendesen szabályokat betartva megnyernünk. Jelenleg a 2. Küldetésnél vagyunk, amit még nem tudtunk meglépni. Azt kell mondanom, hogy majdnem 10 játék után sem unalmas, nagyon nagy az újrajátszhatósága.

    Alig várom, hogy nekiülhassünk újra egy kis lakalan szigetes történetnek.

    Jó játékot mindenkinek!

    steeeven88
    • 2024. márc 22. 12:50
    • Válasz
    • / +12

    Szinte tökéletes összefoglaló, egyetértek a leírtakkal. Válogatott borzalmak jönnek, sokszor egyszerre, igen ritka pillanat, amikor tud az ember fújni egyet, hogy "ezt most megúsztuk..." Ez a játék nem jutalmaz, hanem csak kevésbé büntet. De ezt - ahogy írtad is - el kell fogadni.

    Egy gondolattal vitatkoznék, de ott is igazából csak félig. 😊 "nem rajtad múlik a siker". Úgy egészíteném ki, hogy nem CSAK rajtad múlik a siker. Ez alatt annyit értek, hogy azért lehet jól, és rosszul akciózni, amikor rajtunk a sor. Többször rájöttünk, hogy hülyeséget csináltunk, mert annyira szereteágazóak a lehetőségeink, hogy csak később vettük észre, hogy lett volna egy sokkal jobb akció, de átsiklottunk felette... És ezzel tovább rontottunk amúgy is nyomorúságos helyzetünkön.

    Viszont tudunk tenni a saját ügyünk érdekében - és ahogy sok egyéb játékban - itt is úgy kell felfogni, hogy adott egy játékállás, amiből a lehető legtöbbet kell kihozni, lesz, ami lesz... Nyilván borzalmak jönnek utána, de aztán újra átgondoljuk, mi lenne az adott helyzet legjobb lépése, és cselekszünk. Valóban nem túl sok, de azért van ráhatásunk a következőkre, és nem azt érzem, hogy a játék játszik velünk, mert nem ő jelöli ki a következő lépést, nem triviális, mit kell tenni. Ő csak kivéreztet, meggyötör, de nem terel bele egy egysíkú mederbe, ahol sablonszerűen csináljuk ugyanazokat az akciókat. Ráadásul én azt érzem, analízis-paralízis nélkül, viszonylag gyorsan megbeszéljük, mit kell tennünk, még 4 fővel is, ami nagy pozitívum.

    Nekem is nagyon tetszik, hogy Péntek és a kutya segít a játékot megfelelő nehézségi szintűre beállítani.

    Nekünk azért van sikerélményünk, de valóban azoknak ajánlott, akiknek az alacsony győzelmi arány, és a nyomorúságos csapások nem veszik kedvét, de ez a játéknak szerintem nem hibája, hanem a tematika kiváló adaptációja, mert egy lakatlan szigeten, ilyen körülmények között vélhetően kevesen élnék túl... 😊

    Válasz viharlampa (2023. nov 20. 20:08) üzenetére

    Acid

    A nehézségi szint állítható. Könnyíthető a játék, ha beveszitek a csapatba Pénteket és a Kutyát, valamint a kezdő tárgyak száma is növelhető, ennek száma elvileg rajtatok múlik.

    A szabályokra rá kell szánni az időt. Érdemes videókat nézni ( itt egy nagyon jó szabálymagyarázó videó: https://www.youtube.com/watch?v=8JDFvuWJpgc E ) és pár gyakorló-tanuló játékot játszani.

    Valóban nagy a szerencsefaktor a játékban, de az életben is eltervezzük a dolgokat, aztán nem úgy alakul...

    Talán 3 fővel a legoptimálisabb játszani + Péntek és a Kutya, mert így sok akciót lehet egy körben végrehajtani, és az élelem beszerzése is viszonylag egyszerű.

    Válasz Pcs (2022. dec 13. 23:28) üzenetére

    viharlampa

    Folyt.

    Ami ezeken át tud lendíteni, az az élvezetes téma és a rengeteg próbálkozás, hogy hátha most jobban dobunk, nem lesz "törött szív" vagy ? ikon. És a pici sikernek is nagyon lehet örülni. 😃 Amikor sikerül egy V-t dobni és a másik kettőn meg semmit, akkor kb. 15-20 percre meg van oldva a jó hangulat. 😃 Hogy aztán megint jöjjön valami pocsék...

    A játék arculata nekem vegyes. Nem mondanám, hogy lemászik az asztalról, mert ahhoz elég fakó, szürkés, egyik rajz sem színes. De az asztalkép valahogy mégis elmegy. A játékos táblák esetleg lehettek volna mélyítettek, mert sokszor elcsúszik az életerő kocka.

    Próbálok olvasgatni, ötleteket szerezni, hogy mivel érdemes próbálkozni, de az talán tisztán látszik, hogy Péntek kell a játékba. Sokat dob az akciók sikerességén, plusz 1 lehetőség körönként. Valamint 1-2 tárgyat megépíteni, ami vagy ad egy állandó munkást, vagy ad ételt vagy fát. Minden más random, nem lehet rá készülni, pusztán szerencse kérdése, hogy sikerül-e a küldetést végig vinni. Az én euro-s fejemmel ezért is tudom könnyedén venni, mert nem lehet tervezni, nem rajtad múlik a siker 😃

    viharlampa

    5 játékunk van benne eddig és egyszer sem sikerült még szabály szerint játszani. 😃 Hol elfelejtettünk valamit, hol a hosszú és részletes szabályzatban nem volt kedvünk már menet közben megkeresni, hogy mit is, hogy is kéne pont akkor, annál a kártyánál és azon a lapkán azzal a jelölővel kezdeni. Tudunk-e termelni úgy? Lehet-e gyűjtögetni? Lehet, csak drágábban? Egyáltalán nem lehet? És akkor a kis token lekerül utána? Betippeltük, ami a logikus lenne. Talán. Volt, hogy saját kárunkra. Volt, hogy előnyünkre. 40 oldal, az 40 oldal. Kis betűvel.

    Gyakorlatilag minden próbálkozásnál máshogy jönnek a sziget lapkák, más eseményeket húzunk és az építés/gyüjtőgetés/felfedezés pakliból is más és más jön elő. Az újrajátszhatósága félelmetes! Hiába próbálnánk mi majd "taktikusan, alkalmazkodva az újabb kihívásokhoz" játszani, ha nem úgy jönnek elő a lapok, akkor nincs esélyünk. Ezt el kell fogadni.
    Sőt, már-már azt mondanám, hogy ha 2-3 kör után sem jön megfelelő sziget lapka / lap / kincs, ami a küldetésünket támogatná, kezdjük inkább elölről, mert felesleges végigjátszani a 2/3-ig, mert tovább nem fogunk jutni.
    Csak pár példa:
    - ha az épített tábort jelentő szigetlapka csak a 7-8. lapka a sorban, akkor buktál 1 építkezés, nem tudod megúszni
    - ha a legelső lapok között jön egy "kimerült a lelőhely", akkor még tán élelmet sem tudsz gyűjteni, csak körökkel később
    - ha nem húzol fel hordót, vagy más élelmet megőrizni képes tárgyat, akkor minden élelemet elbuksz a kör végén
    - ha a vadászatkor kapásból krokodil és medve jön, akkor buktál szépen életerőt, nem is egyet
    - ha több játékosnak is egyszerre esik úgy az életereje, hogy a morál is esik, akkor a morálsávon akár 3-4 lépést is buksz... egyszerre... amitől a következő kezdőjáték rögtön dobálja is el a jelzőket... vagy sérül helyette.
    - feljön a vihar az időjárás fázisban már az elején, mindenki dobálja az életerőt, mert se tető, se menedék még
    - és nem sorolom.... grátisz a fentiekből jöhet több is egyszerre, vagy egymás után.

    Folyt.

    Szerkesztve: 2023. nov 20. 21:39

    Pala

    A napokban végre sikerült megint időt szakítani egy jó robinsonozásra. Utoljára március 12-én vettük elő, akkor vacilláltunk, hogy még egyet játsszunk a Hajótöröttek sztorival, vagy lépjünk eggyel tovább, és kipróbáljuk az Elátkozott szigetet. Végül maradtunk az elsőnél, arra számítva, hogy rutinból végignyomjuk. Ezzel szemben akkora pofonba szaladtunk bele, hogy napokig csak kábán bambultunk magunk elé. Persze ez nem maradhatott annyiban, úgyhogy a minap nem is volt kérdés, hogy a Hajótöröttekkel fogunk játszani. És most akkora győzelmet arattunk, hogy azóta nem győzzük elhárítani az interjúkérelmeket, lépten-nyomon megállítanak az utcán autogramért vagy szelfiért, politikusok akarnak leszerződtetni a kampánycsapatukba, Hollywood csillagot akar nekünk a hírességek sétányán stb.

    Akinek mond valamit: 67 pontunk lett. Nemigen szoktam számolgatni, de most annyira összeállt minden, hogy muszáj volt: maximális vagy ahhoz közeli életerő, magas fejlettségi szintre megépített tető, palánk és fegyver, plusz – amiért nem jár pont – rengeteg elkészített tárgy. A végén már az ágyat is megépítettük. A máglyánk már a kilencedik körben állt, úgyhogy csak várni kellett, hogy jöjjön az a nyamvadt hajó. A végén már-már sajnáltuk, hogy jönnek megmeneni minket. És mindezt úgy értük el, hogy a kincsek közül sikerült kihúzni – életünkben először – a talán egy szem szívató lapot, az elátkozott ünnepi tálat. Persze az eseménylapok közül meg valami kompenzált: kaptunk olyat, aminek semmi hatása nem volt, mert a vadállatkockával akkor már a forgatókönyv szerint amúgy is dobnunk kellett.

    Szóval meglepő, milyen jól végződött, annak tükrében pedig pláne, hogy márciusban hogy jártunk. Egy szó, mint száz, sokévnyi rutinnal sem mehetünk biztosra, mindig számíthatunk meglepetésre, olyan apróságok képében is, mint a hátráltató kincslap vagy épp a kedvező hatású esemény- vagy kalandlap. Többek közt ezért tetszik annyira ez a játék.

    fodihun1

    Összetettebb a szabályok. Jó ha valaki olyannal ülsz le aki ismeri. De én jó szívvel tudom ajánlani. Nagyobb "kaland" a sivataghoz képest ezért is jött nekem be.

    Válasz steeeven88 (2023. máj 16. 10:30) üzenetére

    steeeven88
    • 2023. máj 16. 10:30
    • Válasz
    • +2 / +1

    Köszönöm! Nekem is a Tiltott Sivatag van meg, mint koop, végülis abban is random-faktor, hogy a lapkák hogyan fordulnak fel, de ze bőven belefér azt gondolom. Sivataghoz képest a Robinson Crusoe-t mennyire ajánlod?

    Válasz fodihun1 (2023. máj 16. 08:07) üzenetére

    fodihun1

    Eddig amit sikerült kipróbálni koop az a tiltott sziget és sivatag, nem voltak rosszak a sivatagot meg is vettem. Pandemic, értem miért szeretik de nem jött igazán be. Meg fél koopok ( vagy csak szerintem azok) mint a fedőnevek, holtak tele.

    Visszatérve a Robinsonra végig tervezhető volt számunkra . Persze végig szorítottunk a kockadobasoknak de kb szériába kellett volna rosszul dobnunk hogy katasztrófálisan szét menjen a játék. Tehát lehetőség van rá, hogy a szerencse közbeszóljon de tervezhető. Pl egyikünket azóta is azzal zrikáljuk, hogy ő a halálba akart rohanni végig, én meg a másik jákos végig azon voltunk, hogy ne bukjuk addig be és, hogy maradjunk valahogy életbe és így nyertünk.

    Szerkesztve: 2023. máj 16. 09:25

    Válasz steeeven88 (2023. máj 15. 21:34) üzenetére

    steeeven88

    Van más kooperativ tapasztalatod? Mennyire érzed játék közben, hogy hiába építgetitek a túlélést, a végén néhány szerencsétlen véletlen, amit nem tudsz tervezni és már be is buktàtok a játékot?!

    Válasz fodihun1 (2023. máj 15. 20:43) üzenetére

    fodihun1

    Sikerült pár hónapja végre kipróbálni 3 fővel. Nem mondom hogy annyira nehéz volt mint amennyire be van harangozva, de azért annyira egyszerű sem volt. De kis szerencsével és kellő csapatmunkával azért meg lehet oldani a szitut. Nem igazán a kedvencem a koop műfaj de ez kifejezetten tetszett.

    Pala

    Ja, nem mint magánember, hanem mint főállású olvasószerkesztő-korrektor vállalnám a munkát. Veszítenivalója nem lenne a kiadónak, mert akár ingyen is ellenőrizném a szöveget (vagyok annyira rabja a játéknak), a kérdés inkább az, hogy érdekelné-e egyáltalán, és a jobb minőségért hajlandó lenne-e vállalni a vesződséget, hogy egy újabb, egy-két napos fázissal bővíti a munkafolyamatot.

    Ez leginkább a hozzáállástól függ. Találkoztam már abszurd helyzetekkel is: dolgoztam olyan céggel, amely egy-két kiadványára finoman szólva nem sajnálta a pénzt (jó szövegírókat, fotósokat, képszerkesztőket, szöveggondozókat, tördelőket bízott meg), a hibáktól hemzsegő, igénytelen netes felülettel kapcsolatban viszont nem lehetett kimozdítani a vezetőséget a „jó lesz az úgy” hozzáállásból, hiába mutattam rá a hibákra, lobogtattam a szakmai elismeréseimet, magyaráztam arról, milyen fontos a jó benyomás stb.

    Ráadásul minden kiadvány, így a társasjátékok esetében is a legtöbb embernél csak az veri ki a biztosítékot, ha nagyon rossz a szöveg. Ha közepes mennyiségű nyelvi hiba van, akkor a többséget nem érdekli, hogy nem ellenőrizték a szöveget.

    Válasz DeimosDown (2023. márc 11. 05:41) üzenetére

    Pala

    Aha! Azért gondoltam, hogy jól jönne valami virtuális összeköttetés, mert az efféle kezdeményezések, felajánlások a hivatalos úton, a központi elérhetőségeken keresztül sokszor elkallódnak. (A Facebookon meg nem vagyok fenn.)

    Köszönöm azért!

    Válasz MaRo (2023. márc 11. 00:20) üzenetére

    Patronpeti1212

    Szerintem a kiadót nem foglalkozik ilyennel, viszont a fordító stábnál már lehet több esélyed van. De életszerűbb nek hangzik, hogy az eredeti játék szöveget összehasonlítod a magyar szabállyal, hiba esetén esetleg jelezheted, ha foglalkoznak vele. Kártyák esetében még könnyebb a helyzet. De mindenesetre jó ilyet hallani és pozitív a hozzáállásod.

    Válasz Pala (2023. márc 10. 16:22) üzenetére

    DeimosDown

    Szerintem sajnos teljesen esélytelen, hogy ilyet átdobjon egy kiadó egy magánembernek. Nyerni nem nyerhetnek vele, csak veszíthetnek rajta... szóval sok értelme nem lenne átdobni (én se tenném)
    Amúgy is, az emberek nagy részének így is teljesen jó lesz az, ahogy le lesz fordítva, legyen az bármilyen szintű/minőségű fordítás - ha nem totálisan tragikus, úgysem lesz semmilyen reakció. (Amúgy is nagyon kevés az az ember, akinek egy játék megvan két nyelven, és esetleg meg tudná ítélni, hogy van-e valamilyen szintű különbség az eredeti vs fordítás között - ez egyébként lehet mindkét irányba is - még úgy is, ha esetleg, ne adj isten a fordítás jobb lenne...)

    Ahogt a művelt svéd modaná, c'est la vie.

    Válasz Pala (2023. márc 10. 16:22) üzenetére


    Új hozzászólás

    0 / 2000

    Elküldés

    A Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten társasjáték és kiegészítői (49)

    Részletes adatok

    Részletek

    • Játékidő:  1 - 2 óra
    • Játékosok:  1 - 4
    • Ajánlott életkor:  14+
    • Nyelvfüggőség:  Nyelvfüggő
    • Komplexitás:  Összetett
    • Tervező:  Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka
    • Illusztrátor:  Ignacy Trzewiczek, Vincent Dutrait, Michał J. Zieliński, Rafał Szyma, Piotr Słaby, Mateusz Bielski, Mateusz Lenart, Tomasz Bentkowski, Zhao Run Quan, Maciej Mutwil, Mateusz Kopacz, Jerzy Ferdyn, Dominik Mayer
    • Kiadók:  Pegasus Spiele, Z-Man Games, Portal Games, Edge Entertainment, Arclight, Albi, Filosofia Éditions, Gém Klub Kft., IELLO, Conclave Editora, uplay.it edizioni, Hobby World, DiceTree Games, MYBG Co., Ltd., Pendragon Game Studio, Maldito Games, Geekach Games
    • Elérhető nyelvek:  cseh, kínai, angol, francia, német, magyar, olasz, japán, Korean, lengyel, portugál, orosz, spanyol, ukrán

    Alternatív nevei


    Kiadások

    • English first edition
      • Kiadás éve: 2012
      • Nyelv: angol
    • German first edition
      • Kiadás éve: 2012
      • Nyelv: német
    • Polish first edition
      • Kiadás éve: 2012
      • Nyelv: lengyel
      • Méretek: 27 cm x 40 cm x 6 cm
    • English second edition
      • Kiadás éve: 2013
      • Nyelv: angol
      • Méretek: 27.4 cm x 37.6 cm x 7.6 cm
      • Súly: 2 kg

    Hasonló játékok

    Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Robinson Crusoe: Kalandok Az Elátkozott Szigeten társasjátékhoz